23 oktober – Webinar ”What´s happening in Europe”

Facebook
Twitter
LinkedIn

23 oktober – Webinar ”What´s happening in Europe”

Den 23 oktober är alla medlemmar välkomna till webinariet ”What´s happening in Europe”.

Patrick Coppens från den europeiska branschorganisationen Food Supplements Europe i Bryssel kommer att tala om aktuella frågor och vad som är på gång inom EU. Läs mer och anmäl dig här

Fler artiklar

Svensk Egenvård redovisar tillsammans med Euromonitor International försäljningsstatistik för den svenska egenvårdsmarknaden. Statistiken omfattar all försäljning av kosttillskott, vitaminer, viktminskningsprodukter,

Branschorganisationen växer och vi har under våren hälsat inte mindre än fem nya företag som medlemmar i Svensk Egenvård. Välkomna!

Varmt välkommen på höstens utbildning i grundläggande HACCP. Utbildningen äger rum online via Microsoft Teams och pågår under två förmiddagar.

Märkning och marknadsföring av egenvårdsprodukter I mars är det dags för vår populära utbildning om märkning och marknadsföring av egenvårdsprodukter!